TECHNICAL INFORMATION
 • Cut Roses extended to 28 + days
 • Gerbera extended to 20 days
 • Gladioli extended to 20 days
 • Bananas (not treated with ethylene) extended to 27 + days
 • Corn extended to 21 days
 • Bananas (treated with ethylene) extended to 16 + days
 • Mango/Alphonso extended to 22 days
 • Baiganpally extended to 28 days
 • Ice berg Lettuce extended to 32 days
Readmore..
SPECIALISES IN

Chandra associates offers the following services:

 • Agro Technology
 • Product Development
 • Refrigeration
 • Readmore..

Modele flokesh gjysem te shkurter

Modeli i flokëve gjysmë të lëshuara dhe gjysmë të kapura është i thjeshtë dhe NUK kërkon shumë Mund. Merrni pjesën e sipërme të flokëve dhe mblidheni në formën e një topuzi. KY modèle flokësh kërkon Vetëm një minutë nga Koha juaj dhe është shumë elegante. Për flokët e opsioneve të mesme të gjata për coupes de cheveux modèle Edhe më shumë! Këto janě quads, kaskadë, Italiane, udhëtim, Aurora, shkallë, ETJ. Ne të flasim për Modelet më të njohura. Karet e gjatë ka fituar popullaritet të gjatë në Mesin e grave në mbarë botën. Dhe Kjo NUK është e habitshme! KY modèle Ju Lejon të eksperimentoni PA Fund me Styling, me formën dhe madhësinë e Bangs, dhe Gjithashtu përshtatet të gjitha Seksit të drejtë, pavarësisht nga Mosha. Vajzat me katror fytyrë të arsyeshme katror u diplomua PA Bangs. Modeli i diplomuar është një zgjedhje e shkëlqyer për gratë me fytyrë ovale ose të zgjatur. Foto Tregon më poshtë lloje të ndryshme gjatë të cilave çdo vajzë do të jetë në gjendje të zgjedhë një mundësi për vete. Wet look eshte i persosur par floket e shkurter, por Edhe Tek floket em gjatesi mesatare Shkon. Dhe Kete e Tregon me se Miri bukuroshja Gigi Hadid, e CILA shpeshhere ne Dalje e SAJ Siper Tapetit te KUQ i Stilon floket “si te lagura”.

Mund t`i realizoni me dyll flokesh, shkume ose xhel, par te arritur Kete look. Pasi t`i Lani floket, lerini te thahen Vete dhe me pas punojini vetem me Duar. Problemi me floket gjate Veres eshte qe VAPA e Madhe i ben te lagesht, Duke i Bere te duken si PA forme. Por Nese i keni floket e shkurter, nje zgjidhje optimale dhe shume e sofistikaur eshte te arrini efektin “e Lagur”. Wet look-u eshte shume i pelqyer nga femrat VIP. Boucles gjatë luksoze-Ëndrra e çdo vajze. Megjithatë, Edhe më të gjatë dhe flokë të Trasha do të duken të shurdhër dhe të pajetë PA një prerje të Duhur të flokëve. PRA, cilat opsione Mund të ofrohen për pronarët e boucles gjatë? ujëvarë-opsioni më popullor dhe i gjithanshëm.

Coupes de cheveux en cascade Mund të kombinohen me Bangs të çdo formë, e CILA Ju Lejon të zgjidhni një modèle duc marrë parasysh karakteristikat e paraqitjes së çdo vajzë. Modelet e kaskadës Mund të kryhen në DISA Faza (varësisht nga rezultati i pritshëm). Konsideroni teknikat më të njohura të kaskadës: grande Sophia Loren argumentoi se korrigjim korrekt JO Vetëm që ndryshon pamjen e një gruaje, por Gjithashtu ndikon në humour dhe në jetën e SAJ në përgjithësi. Coupes de cheveux modèle për Vajzat Ju lejojnë të theksoj tiparet e bukur të fytyrës dhe të bëjë imazhin e paharrueshëm. Meshkujt preferojnë të jenë të modës, të dinë për stilin, modën dhe tendencat e Reja.

Comments are closed.

PRESS & EVENTS

EVENTS

 • 2012 Lauched New Product Line
 • 2011 Launched Technofresh Agri Solutions, India
 • PRO Institute Des Moines, 2010, Iowa, USA
 • NAFEM Show, 2009, Orlando, USA
 • Post Harvest 2008, Bangalore, India

PRESS

2010 U.S. Patent issued for CA FILMS, Patent Number 7,772,139

2009 Book in Press to Microbial Safety of Fresh Produce, ISBN:978-0-8138-0416-3

Readmore..
CONTACT US

CHANDRA ASSOCIATES

20 Zain Circle

Milford, MA

01757, USA

Readmore..